Šmakovka, sniegs un svaigi cepta maize

Lai gan ir tikai februāris, ir sajūta, ka pavasaris ir tepat aiz stūra un pamatīgi sācis kausēt pārgājiena takas. Mazliet jau amizanti ir, ka katra kāja slīd uz savu pusi un ūdens noturīgie pārgājiena apavi ne vienmēr ir tik izturīgi. Tomēr tas jau nebūtu izaicinājums, ja nebūtu nepieciešams izkāpt ārā no savas komforta zonas. Lepojamies ar Tevi un Tavu apņēmību piedzīvot Latviju pa īstam!

Februāra sākumā aizvadījām ārkārtīgi skaistu Latgales atklāšanas posmu, kurā sirsnību un kopības sajūtu jutām ik katrā sniega pārslā. No rīta klausījāmies folkloras kopas skanīgajā dziedājumā. Pa dienu baudījām īstu Latgales šmakovku un, iznākot no purva, dzērām siltu kapučīno. Vakarā pēc pārgājiena sagaidījām ik katru gājēju pie mājīga ugunskura un cienājām ar Andrupenes lauku sētas saimnieces vārīto zupu un bezgala gardo svaigi cepto maizīti.

Turpinot šo skaisto tradīciju, aicinām Tevi uz Vidzemes posma atklāšanu jau pavisam drīz, šī gada 5. martā.

Starta vieta – Sedas kultūras nams, autostāvvieta pilsētas centrā (https://ej.uz/sedas_stavvietu)

Lai pievienotos, Tev jāreģistrē savs starta laiks šeit: (Atklāšanas pasākumā ir pieejamas 100 vietas)

Sedā šajā dienā būsim Tev sarūpējuši vienu no autentiskākajām pieredzēm, jo tieši 5. martā pilsētā notiks Masļeņicas svinības. Pēc pārgājiena varēsi paēst kārtīgas lauku pankūkas ar meža ogu ievārījumu un nobaudīt lauku zāļu tēju. Pārgājiena laikā parūpēsimies par aizraujošiem kontrolpunktiem ar mūsu komandas klātbūtni.

Lai sataisītu visforšākās Sedas pilsētas bildes, būsim saorganizējuši arī izjādi ar zirgu. 

Visas dienas garumā varēsi apmeklēt arī Sedas kultūras nama īpašo padomju laiku muzeja ekspozīciju.

Reģistrējies laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.