LI ’23 – Engures posma atklāšanas pasākums

Aizvadītajās brīvdienās pilnīgi noteikti varējām pārliecināties, cik kolosāli cilvēki ir mūsu pārgājienu dalībnieki.
Kā gan citādi varētu izskaidrot, ka vēl trešdien, skatoties laika prognozē, notrīsēja sirds par to, vai tiešām katastrofālos laikapstākļos organizēt atklāšanu, un kā gadījies, kā ne, jo vairāk dalībnieku pieteicās, jo labāki laikapstākļi sariktējās.

Šajā posmā pirmo reizi izmēģinājām pavisam jaunu pārgājiena pieredzi – dalībniekiem, atkarībā no savām zināšanām, bija iespēja posmu veikt pa dažādiem ceļiem, Spēji atbildēt uz jautājumu, ceļš veda pa labi, ja ne, dalībnieku gaidīja cits maršruts. 

Līdz ar pirmajiem rītausmas gaismas stariem startā sāka ierasties dalībnieki, ar smaidu uz lūpām, kārtīgi saģērbušies, ar kādu blašķīti vai tējas termosu azotē gatavi doties Engures dabas parka mežu līkločos.

Daudzi mums vaicāja, vai tad šoreiz purvi arī būs? Ar platu smaidu teicām – nē, bet tas nenozīmēja, ka siltās dienas un sniega kušana ierastās takas nepadarīja par īstu laipošanas piedzīvojumu, kas izvijās cauri svaiga gaisa piepildītam, zaļojošam priežu mežam.

Tālāk maršruts veda gar skaistu jūras malu, meklēt dzintaru, kas atmirdzas debesīs un parāda ceļu uz nule kā atjaunoto Orhidejas takas laipiņu, lai jau īsi pirms finiša patrenkātu izmukušo pinkaino gotiņu un sadraudzētos ar skaistajiem savvaļas zirgiem.
Šķiet, kā neieņemts bastions šoreiz noturējās ezera skatu tornis ar savu noslēpumaino jautājumu 🙂

Protams, šis pasākums neiztika arī bez aizraujošām aktivitātēm ar pelēko šūniņu kustināšanu, improvizētā boulinga spēlēšanu, pašdarinātā šautriņu dēļa pievarēšanu un jestrā pūķa lidināšanas piedzīvojumu (laika ziņas solīja pamatīgu vēju, kas pie jūras, likās, ir precīzi 0 m/s.)
Feini arī bija pievarēt spēli “Latvija” ar noslēpumainajiem jautājumiem par 2020. gada LI posmiem.

Aktīvākajiem un erudītākajiem dalībniekiem balvas no LatvianRoutes:

UndaW – 30 eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”
Kintija – 20 eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”
www.MartinaBurbuli.lv – 20 eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”
Ilze Čeže – 10 eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”
Kobins – 10 eur eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”
JRPN – 10 eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”
Ilze Seikina – 5 eur dāvanu karte no “LatvianRoutes”


Kā galvenā balva finišā visus gaidīja neatkārtojami smeķīgs uz ugunskura pagatavots plovs un silta tēja.

Kā mums gāja – skaties bilžu galerijā!

Milzum liels paldies Jums draugi, ka pievienojāties, un ar nepacietību gaidām Latgales posma atklāšanu 4. martā, par ko informācija būs pieejama jau tuvāko dienu laikā!