Krāslavas posma atklāšana

Ja iedomājamies autentisku, viesmīlīgu un bezgala piedzīvojumiem bagātu ceļojumu pa Latviju, tad tas pilnīgi noteikti ir uz Latgali.
Turpinot šī gada tradīcijas, maršrutu atklāšanas pasākumus rīkojam tikai dienās, kad Latvijā tiek solītas meteoroloģiskas kataklizmas, un reizē tas nozīmē, ka Latvijas izaicinājuma atklāšana būs gandrīz vienīgā vieta valstī, kur laikapstākļi tiek sakārtoti. Šoreiz, kamēr visur plosījās sniega vētra, mums spīdēja saule, un ceļojums pa Krāslavas mežiem, kopā ar smaidīgiem piedzīvojumu meklētājiem varēja sākties.

Atklāšanas pasākuma startu bijām izvēlējušies pie skaistās Krāslavas pils, kas majestātiski sveica ik katru pārgājiena dalībnieku.

Pārgājiena pieredzi padarījām nebijuši aizraujošu arī šoreiz, jo dalībniekus aicinājām doties nezināmajā, meklēt apslēptos dārgumus, un, lai tiem piekļūtu, bija jādodas meža biezoknī atrast seifus, kuru atmūķēšanai bija jāatrisina uzdevumi.
Atrodot visus seifus, dalībnieki varēja atslēgt slēdzeni un reizē ceļu uz slepeno dārgumu lādi, kur mūsu komanda sagaidīja visus gājējus ar gardiem pārsteigumiem un uzmundrinājuma dzērieniem.

Šis pārgājiens bija īsta atgriešanās skaistā ziemas pasakā, kas sākās ar saulainu rītu un vakarpusē iegriezās mirdzošā putenī.
Maršrutā bija iespējams apskatīt kalnus un pakalnus, vērties tālē no skatu torņa, pārvarēt LatvianRoutes stila tiltiņus un, protams, atklāt vēl neredzēti šarmantas vietas Krāslavā.

Sagaidījuši noslēdzošos maršruta gājējus, mēs devāmies kopā svinēt satikšanās prieku autentiskā latgaliešu pirtī ar baļļu un uzklātu galdu ar vietējiem labumiem.

Sarunas, smiekli un piedzīvojumu stāsti pavadīja mūs līdz naktij, un izskaņā vēl tikām pie svētku salūta.

Paldies visiem stiprajiem, kas nenobijās un bija ar mums kopā Latgales maršruta atklāšanā!