Baldones pastaiga

€0

bezmaksas, bez laika ierobežojuma
Baldones pastaiga bija Latvijas izaicinājuma 2021. gada sākuma posms, kurā ir radīts ideāls balanss starp ainaviskiem apskates objektiem un Izaicinājumu.


Ceļā varēsi iepazīt tādas lieliskas vietas kā slavenais Pladu purvs, kurā iegūst dziednieciskās dūņas, slepeno kāpu mežā, no kuras kraujas lūkoties šalcošajos priežu mežos, ceļā uzkrātās slāpes veldzējot meža avotā, pie kura otrā pasaules kara laikā vācieši esot ierīkojuši apmetni. Varēs izstaigāt sen pamesto dzelzceļa līniju, par kuru liecina tikai neliels pacēlums virs zemes, ieturēt nesteidzīgu pusdienu pauzi pie kāda no brīnišķīgajiem ezeriņiem un tam visam pāri lūkoties tālē no skatu torņa.
Šajā pārgājienā arī uzzināsi daudz jauna par Baldones novada vides apskates objektiem, blakus Atoma kalnam esošo radioaktīvo atkritumu glabātuvi “Radons”, kas dibināta 1962. gadā un kur 1986. gadā tika uzglabāti arī Černobiļas aizsargtērpi, Baldones observatoriju, kas ir 12. lielākā Eiropā, Zirgu tramvaju, kas pagājušā gadsimta sākumā vizināja pilsētniekus ikdienas gaitās, Sanatoriju, kas Padomju laikā bija viena no iecienītākajam Latvijā un uz kuru devās uzbeki, kazahi u.c. valstu iedzīvotāji, kuriem bija grūti uzturēties Ķemeros, jo viņu dzirde nebija pieradusi pie jūras šalkoņa skaņas; pašlaik sanatorija ir ieguvusi jaunu īpašnieku un iespējams tuvākajos gados atgūs senatnes spožumu.
Tāpat iepazīsi pilsētas koka arhitektūru un parkus.

Maršruta autors: Valdis Vītoliņš

 

---
Maršruta atvēršanai  un iziešanai nepieciešama lietotne "LatvianRoutes" (GooglePlayAppStore).
Lai maršruts skaitītos iziets, nepieciešams reģistrēties Startā un Finišā.

Maršruta detaļas

Ceļā noderēs

  • Dzeramais ūdens
  • Viegla pārtika
  • Uzdodas
  • Rezerves uzlāde
  • Maiņas zeķes
  • Ūdens maiss